Безпрецедентната намеса на пловдивската църква, в лицето на митрополит Николай, в политиката от миналата седмица отекна изключително силно в държавата. Божият наместник бе остро разкритикуван в църковните среди и в същото време грубо осмян по медиите.
Това обаче очевидно по никакъв начин не е впечатлило и трогнало Николай или както се казва, господарите му не го питат.
За съжаление опаснията ни от сутринта, че Николай ще посегне и на големия църковен празник Голяма Богородица, за да го употреби за евтин политически ПР, се сбъднаха.
На службата в храма "Успение Богородично", митрополитът възкликна: "Съжалявам за бездуховността на нашия градоначалник. Оглеждам се и с тъга установявам, че кметът отново не е удостоил днешния празник, както не го направи и по случай празника на митрополитския храм "Света Марина".
Явно само митрополитът е учуден от липсата на градоначалника Тотев, който самият той преди седмица определи за безбожник и сам даде да се разбере, че не е желан църквата. Сега лицемерно пита къде е кметът. Затова пък плътно до Николай бе богопомазаният кандидат за кмет, а митрополитът отново падна до нивото на евтин ПР говорител и похвали "правилният" кандидат. Той пък от своя страна продължи употребата на празника, раздавайки курбан отвън.
Междувременно кметът на Пловдив Иван Тотев бе забелязан от наш репортер да пали свещ в Бачковската света обител.
Явно за политиците, особено за кандидат-политиците, думи като морал, достойнство и положение в обществото са загубили всякаква стойност, защото в предизборно време са готови да ги потъпкват ежедневно, изпълнявайки единствената си цел - да се доберат до власт на всяка цена.
С какви очи ще се появат в обществото тези хора след изборите, след като в момента са подложени на унижение и невиждани подигравки?








Тони Иванова Стамова
на 16.08.2015 г.
Ми то Тотев направо за светец да го провъзгласим!! Горкичкиярџ?‚рџ?‚рџ?‚ И нека автора на статията помни, че Дядо Николай, не е комшията Николай, да спазва правилното обръщение, и уважение защото да хулиш църквата и служителите й не е шега работа!
Sabi Gadjov
на 16.08.2015 г.
Хули ли се св.Църква, хули се сам Господ.
Роско Пастирката
на 16.08.2015 г.
Между другото уродът, създал тази карикатура е долен богохулник, който е поругал образът на Богородица само и само да се подмаже на герберастките си работодатели.
BULTRAS 4EVER
на 16.08.2015 г.
Че Тотев е бездуховен, това е ясно. Че е самозабравил се местен феодал, който няма уважение към Бога, също. Но точно този ли се намери, да поучава ?!
Вив
на 15.08.2015 г.
На този с калимавката пък къде му е духовността?
Em of Puz
на 15.08.2015 г.
Ей Николето спри се щото иначе господ ще го стори.Ти задмина дори поп Кръстю той предаде Левски,а ти цял народ.Или поне тези които все още вярват в църквата.
Best
на 15.08.2015 г.
Изцъклено,комунистическо копеле.
nik604
на 15.08.2015 г.
За възпитаник на школата на КГБ ( Москва) е доста рафиниран, изключае ченгеджийския блясък в окото...
Георги Добранов
на 15.08.2015 г.
Имам чувството, че Тотев му плаща на този "дядо" :)
Ракетчик Матросов
на 15.08.2015 г.
Аз като редови гражданин и християнин без връзки с господ, Анатемосвам Дядо Николай Пловдивски! Не е желан сред моята общност и няма да го послушаме или да вземем поука от неговите думи. За мен той е един зъл човек облечен в расо и хулещ всеки преуспял човек. Писна ми от слугинаж в Пловдив.
ВЕСЕЛКА СТАНОЕВА
на 15.08.2015 г.
Църковните служители отдавна не са слуги на Бога. Те са слуги на този на когото им е угодно. "Дядо Николайчо" отдавна служи на собствени и комунистически интереси. Църквата не е неговия дом. Скверни храмове и опошлява църкви. И както самия той казва "Нищо земно и никое земно благо не му е чуждо". Ами сладко е да грабиш да .... Безбожници в Божите храмове без срам и без свян.
двк
на 15.08.2015 г.
Добре прави Тотев,че се дистанцира от попа.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!