Локо Пд взе крехък аванс преди реванша срещу Локо Сф
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:21 / 22.02.2015Коментари (76)12274
Локомотив Пловдив взе крехък аванс от един гол преди реванша за Купата на България срещу Локомотив София. "Смърфовете" спечелиха с 2:1 домакинството си на столичани на стадион "Локомотив" в пловдивския квартал "Лаута".

Двата отбора заложиха на открития футбол и започнаха да създават положение още от началните минути.

Така се стигна до 9-ата минута, когато Ванчо Траянов откри резултата и взриви трибуните на стадион "Локомотив". Мартин Камбуров пусна отличен дълъг пас към Спас Делев, крилото преодоля съперник и стреля, но Валентин Галев със сетни сили отклони в гредата. Ванчо Траянов посрещна отбитата от лявата греда топка и я прати в мрежата на Локо Сф.

Отговорът на столичани не закъсня и само 5 минути по-късно те възстановиха равенството. Румен Трифонов центрира отляво и Шехуди засече с глава топката в мрежата на домакините.

В 36-ата минута Спас Делев падна в наказателното поле след съприкосновение с Траян Траянов, но Станислав Тодоров не отсъди нищо.

През втората част "смърфовете" излязоха по-подредено и с ясната идея за спечелването на мача.

Така след едно статично положение Валентин Галев увисна, а от това се възползва Йоан Ласиман и с глава успя да донесе победата за пловдивчани. Това бе и негов първи гол с екипа на "черно-белите".

В последните секунди на двубоя "смърфовете" останаха с човек по-малко заради червен картон на Здравко Илиев, но и това не попречи на домакините да достигнат до желаната победа.

Реваншът в София е на 4 март, сряда, от 14,00 часа.

ЛОКО ПД - ЛОКО СФ 2:1
1:0 Траянов (9)
1:1 Шехуди (14)
2:1 Ласиман (60)

ЛОКО ПД: Йордан Господинов, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Александър Горанов, Богомил Дяков, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Йоан Ласиман (Мехди Бурабия), Бирсент Карагерен, Спас Делев (Александър Якимов), Мартин Камбуров (66-Бранимир Костадинов)

ЛОКО СФ: Валентин Галев, Йордан Тодоров, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Евертон (Преслав Йорданов), Иво Иванов (Марко Ранджелович), Даниел Генов, Антонио Ливраменто, Владислав Романов, Ламжед Шехуди