В Пловдив се провежда Държавно отборно първенство по бридж

18:01 / 28.01.2015
1889
От 29 януари до 1 февруари Пловдив ще е домакин на финала на Държавното отборно първенство по спортен бридж на България, организирано от Българската бридж федерация. В него ще се срещнат 12 отбора, като право на участие придобиват първите 4 отбора от предходната състезателна година, а останалите 8 се класират от проведените зонови квалификации (4 географски зони по 2 отбора). Отборната надпревара ще се проведе в 11 кръга по системата "всеки срещу всеки" (италиански барометър) и ще се предава на живо по интернет в най-големия световен бридж сайт http://www.bridgebase.com/. Отборът, събрал най-много VP ("победни точки"), ще е новият републикански шампион за 2015 г.

Квалификациите за финалната фаза на Държавното отборно първенство, в които участваха общо 56 отбора по спортен бридж, се проведоха в края на миналата година, а последната зона се състоя на 18 януари. Класираните отбори са както следва:

- от зона "Запад": отборите "Велбъжд 1" и "Бонсист";

- от зона Север: отборите "КСБ Радков" и "Найтингейл";

- от зона Юг: отборите "Бридж+" и "КСБ Радков 2";

- от зона София: отборите "Шуши" и "Елиминатор";

Първите 4 отбора от Държавното отборно първенство от 2014 г., които ще играят на финала тази година, са отбор "Титан" (победител в ДОП 2014 и настоящ републикански шампион), отбор "К1" , отбор "Община Аврен" и отбор "Плеяда".