Пиронкова стартира с победа в Китай

Коментари (1)
10:27 / 26.09.2014
1502
Цветана Пиронкова спечели първия си мач от Откритото първенство на Китай срещу американката Никол Гибс. Първата ни ракета в женския тенис направи обрат и стигна до успеха с 2:1 сета след 4:6, 6:2, 7:5.

Нашето момиче загуби първата част с 4:6, но се мобилизира и спечели безапелационно с 6:2 втория. В третия решителен сет Цвети бе на две точки от спечелването на първия си мач при 5:4 и 30:0, при сервис на Гибс. Американката обаче успя да си вземе подаването си и изравни резултата - 5:5. В следващия гейм пловдивчанката спечели сервисгейма си на нула и поведе с 6:5. Тя стигна до нов пробив срещу Гибс и с това затвори мача.

Турнирът China Open е с общ награден фонд от $ 5 427 000, а в следващия кръг българката ще се изправи срещу хърватката Айла Томлянович, номер 68 в света, която преодоля Сорана Кръстя от Румъния с 6:4, 6:4. Цвети и 19-годишната Айла ще изиграят първи мач по между си.