Тодор Неделев с принос за успеха на България над Азербайджан

Коментари (12)
20:59 / 09.09.2014
6039
България започна участието си в квалификациите за Евро 2016 с победа в Баку. "Трикольорите" се наложиха с 2:1 над Азербайджан, а в герои за нашите се превърнаха резервите Тодор Неделев и Венцислав Христов. Последният донесе победата на стадион "Баксел Арена", след асистенция на бившото "канарче". Преди това Илиян Мицански изведе "лъвчетата" напред, през първата част, но Дмитрий Назаров възстанови равенството в началото на второто полувреме.

Домакините имаха възможност да открият резултата още в 8-ата минута, но Владислав Стоянов се намеси решително. След четвърт час игра България откри резултата чрез Илиян Мицански. Нападателят получи чудесно подаване от Георги Илиев и преодоля Агаев за 1:0. До почивката националите ни владееха инициативата, но до ново попадение не се стигна.

Азербайджан се върна в мача в 54-ата минута. Назаров отбеляза след туповен изстрел от повече от 30 метра и не особено убедителна намеса на Владислав Стоянов. Едва 5 минути по-късно Андрей Гълъбинов изпусна златен шанс да изведе България отново напред в резултата, след като от непосредствена близост не успя да преодолее стража на домакините.

В герой за тима ни се превърна футболистът на Берое Венцислав Христов, който влезе като резерва в 57-ата мин. 3 мин. преди да изтече редовното време нашите получиха право да изпълнят ъглов удар. На корнера застана друга резерва - Тодор Неделев, който центрира, топката стигна до Христов, който с плонж я прати в мрежата на Азербайджан.

Азербайджан - БЪЛГАРИЯ 1:2

Азербайджан: 1.К Агаев,2.Карайев, 4.Шукуров, 6.Бадави Хюсеинов, 14.Садигов (капитан), 15.Абъшов (73' Гулиев), 20.Уфук Будак (89' Надиров), 13.Назаров, 7.Джавадов (46' Абдулайев), 10.Дадашов, 11.Алиев

България: 12.Владислав Стоянов, 11.Станислав Манолев, 4.Апостол Попов, 5.Николай Бодуров, 14.Веселин Минев, 18.Георги Миланов, 18.Владимир Гаджев, 21.Светослав Дяков, 22.Георги Илиев (74' Тодор Неделев), 7.Михаил Александров (83' 15.Венцислав Христов), 19.Илиян Мицански (57' Андрей Гълъбинов)