Ботев загуби от Лудогорец финала за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:38 / 15.05.2014Коментари (355)34348
Ботев загуби с минималното 0:1 финалът за Купата на България от Лудогорец. Срещата се игра на стадион "Лазур в Бургас.

Мачът започна с около 10-на минути закъснение, заради хвърлени на терена ленти от публиката на "канарчетата".

Още от първите минути двата отбора се захапаха в здрав битка в средата на терена.

"Жълто-черните" се опитваха да пресират, чрез Хамза и Доре, Лудогорец дълбоко в неговата половина, което създаваше затруднения на шампионите при организирането на атаки.

Първата чиста възможност се откри пред Марселиньо. След пробив от дясно, Александров пусне по земя на бразилеца, който не успя да уцели топката, останал сам срещу Стаховяк.

В края на полувремето Безяк взе лек превес при битката с централните защитници на "канарите" и успя да свали няколко добри топки към съотборниците си, но те не успяха да се възползват от тях.

В самия край на полувремето пък "канарчетата" се активизираха и организираха няколко остри влизания, чрез Хамза и Доре, но защитата на Лудогорец се справи.Второто полувреме започна доста по-активно с атаки и към двете врати.

В 56-та минута започна зарята на феновете на Ботев и в същата минута, при едно центриране от корнер, се получи разбъркване в наказателното поле, при което най-ссъобразителен се оказа Роман Безяк, който разстреля Стаховяк за 0:1.

След подновяването на играта феновете на Ботев запалиха факли, но когато ги хвърлиха към терена се запалиха лентите, останали от хореография

та при началото на мача.

Разгоря се сериозен пожар и се наложи да влиза пожарен автомобил на терена.

В същото време, докато пожарникарите гасят пожара, двама фенове на Ботев нахлуха на терена.

Съдията прекрати временно двубоя, докато ситуацията на терена не бе овладяна.

След около 18 минути пауза двубоят бе подновен, а Станимир Стоилов веднага направи първата си смяна. В игра се появи Луис Педро на мястото на Куртеан, а малко по-късно Вандер Виейра замени Мариян Огнянов.

В 82-та минута Ботев получи възможност да изпълни пряк свободен удар в опасност близо до врата на Стоянов. Вандер застана зад топката, но вместо стреля директно изпълни заучено положение, от което не последва нищо.

Още в следващата атака Минев центрира добре към Хамза, който стреля опасно от воле, но топката премина на метър от сглобката на вратата.

В продължението на мача нервите на Вандер не издържаха и той влезе грубо в краката на Михаил Александров, за което получи директен червен картон.

В яда си пък феновете на жълто-черните изпотрошиха няколко от седалките на стадиона в квартал "Лазур" в Бургас, счупиха една от оградите на сектора, а няколко от бултрасите опитаха да нахлуят на терена, което бе причина за ново дълго прекъсване на мача, а секунди след подновяването съдията даде последния сигнал.

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сърджан Лукин, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Абел Анисе, Мариян Огнянов (Вандер Виейра), Куртеан (Луис Педро), Юнес Хамза, Фериборе Доре