Векта падна от Нафтекс в полуфинал от републиканското

20:36 / 01.07.2008
1725
Пловдивският футболен клуб Векта загуби с минималното 0:1 домакинството си от полуфиналите на държавното първенство по футбол, при родените през 91-ва година. Двубоят се игра на комплекс "Векта" в Пловдив, пред около 250 зрители. Двата отбора изиграха добър и динамичен двубой, с множество голови положения и пред двете врати. Все пак по-чисти ситуации за гол се откриха пред нападателите на "шейховете", но те успяха да реализират само една от тях. При центриране от ляво, преди почивката, вратарят на Векта увисна и Георги Праматаров с глава реализира единственото попадение. В последната минута на първото полувреме реферът свирна фаул в нападение, във вреда на Нафтекс, което предизвика бурно недоволство от страна на треньора на бургазлии и той бе изгонен на трибуните. Реваншът е в събота от 18:00 часа в Бургас.