"Канарчетата" имат триумф след два гола пасив. Ще го повторят ли?
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:19 / 13.03.2014Коментари (40)6875
© Bulphoto
Ботев е успявал само веднъж да елиминира "сините", когато ги е срещал в два мача в турнира за Купата. Интересното е, че това става точно след два гола пасив от първия двубой. На 1/2-финалите през сезон 1992/93 след 2:0 за Левски на Националния стадион Ботев печели на реванша с 3:0.

Скандалите около двата мача тогава бяха големи. В първия реферът Костадин Гергинов отсъди спорна дузпа за Левски, с която резултатът бе открит. Под тепетата същото направи, но в полза на Ботев съдията Хугас Месропов, който посочи бялата точка за падане на един от братята Добревски. Останаха сериозни съмнения, че фаулът е извън пеналта. По-късно "сините" отново скочиха на човека в черно за подминати две нарушения в наказателното поле на "канарчетата" срещу Велко Йотов и Илиан Илиев.

Източник: в. "Меридиан мач"