Локомотив и Видеотон завършиха 1:1 в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:54 / 22.01.2014Коментари (21)6703
Тижани Белаид (с №20 вдясно) открива резултата за Локо, след изпълнение на непряк свободен удар
Локомотив и Видеотон завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Марбея, където пловдивчани ще проведат втория си подготвителен лагер преди подновяването на "А" група.

Първи мач от началото на зимната подготовка за "смърфовете" записа Здравко Лзараров. Капитанът на "черно-белите" бе на терена до 60-ата минута, след което бе заменен от Александър Якимов.

Дебют за пловдивчани направи и новото попълнение на тима Тихомир Трифонов, който се появи в игра четвърт час преди края, заменяйки Александър Тунчев.

Всичко най-интересно в мача се случи през второто полувреме. Локомотив успяха да поведат пет минути след почивкатаи с гол на Тижани Белаид. Това се случи след изпълнение на непряк свободен удар. Здравко Лазаров пусна топката между краката на Мартин Камбуров, а зад него Тижани я вкара между всички футболисти на унгарците за 1:0.

Унгарците мигновено отговориха и в ответната успяха да възстановят равенството чрез Неманя Николич. Той се възползва от центриране на Адам Гурчо, за когото играчите на Локомотив претендираха, че е в засада и с глава не остави шанс на Господинов.

Минути по-късно Николич можеше да направи пълен обрат, но от близко разстояние прати топката в аут.

В заключителните минути на двубоя твърдата и груба игра на Видеотон вбеси Александър Станков, който се ядоса на играчите в "червено-синьо" за балтиите към неговите играчи.

Резервата Аласан Н'Дайе можеше да донесе победата на "смърфовете" в края на мача, но ударът му от дистанция бе спасен с мъка от вратарят на Видеотон.

Следващата проверка на Локомотив е в събота (25 януари) срещу тима на Юрмала (Латвия).

Локомотив: Господинов, Диего, Тунчев (Трифонов), А. Георгиев Й. Тодоровр (Марков), Белаид, В. Георгиев (Коруджиев), Лазаров (Якимов), Гади (Кики), Камбуров (Н'Дайе), Мендес (Маламов).