Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Ботев триумфира в Битката за Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:53 / 14.09.2013Коментари (410)52853
Ботев победи Локомотив с 2:0 на стадион "Христо Ботев" в дербито от 8-ия кръг на "А" група. В герой за "канарчетата" се превърна Абел Анисе, който вкара и двете попадение в Битката за Пловдив.

"Жълто-черните" надиграха селекцията на "смърфовете" и заслужено спечелиха 3 точки, с които излязоха на първо място с мач повече от Литекс и Лудогорец.

Абел Анисе вдига бултрасите на крака в 18-ата минута откривайки резултата на Колежа. Мадагаскарецът получи брилянтен пас от Тодор Неделев и останал очи в очи с Йордан Господинов, не сгреши. Само минути по-късно "канарчетата" останаха с човек по-малко след червен картон на Борис Галчев.

"Смърфовете" обаче не успяха да се възползват от численото превъзходство на терена и 10 минути след подновяването на втората част Анисе вкара нов гол във противниковата врата. Любимецът на Станимир Стоилов засече центрирана на Ромарио Кортзорг в наказателното поле от близо и фиксира крайното 2:0 за Ботев.

Само 5 минути след гола на Анисе Локомотив също остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Габриел до Кармо.

В 53-ата минута "черно-белите" създадоха най-чистото си положение в мача, но Мартин Камбуров не можа да се възползва от увисване на Адам Стаховяк

12 минути преди края на това уникално дерби Диего Фераресо бе много близо до втория си красив гол през този сезон, но Адам Стаховяк с впечатляваш рефлекс изби коженото кълбо в корнер.

Ботев - Локо 2:0
1:0 Абел Анисе 18'
2:0 Абел Анисе 55'

Ботев: Стаховяк, Христов, Споркел, Грънчаров, Минев, Иршак, Анисе (Костов), Галчев, Неделев (Дяков), Вандер (Сърмов), Ромарио

Локо: Господинов, Тодоров (Кики), Крачунов, Тунчев, Диего, В. Георгиев (Паулиньо), Н'Дайе, Якимов (Марков), До Кармо, Камбуров, Лазаров

+21

искам да поздравя съгражданите за победата.Напълно заслужена.Успех занапред.За тях толкова.Сега искам да попитам разбирачите.Какво стана бе спецовее.Къде е оня разбирач маднази ли кендзази ли.Къде си бе накендзан да обясниш кой и какво защитаваше в този смешен отбор,който ни нахендриха разбирачите и спецовете Станков и Динев!Бил разбирач коко и имал попадения- трансверни !Абе еййй много съм ядосан!Какви попадения бе?Тоя ако разбира от футбол и от футболисти аз съм значи ракетен конструктор!Тоя разбира само от чалга и миризливи проституткиСтанков е с осем класи под Мъри и всички треньори в А а може би и в Б група!до кармо паулиньо дайе и не знам ощеш какви маймуни и дърводелци.Тоя паулиньо защо го пусна бе да гледа мача по отблизо ли.Балона се спука и много хора дето се изавяват тук като писатели имат не малка вина за това положение!Коко да си взима звездите маймуни и пенсиите и спеца станков и да отива на май...а си!Нещастници!Миналата година отбора беше по-добър Тоя същия отбор на селяните не можа да мръдне миналата година на кънчова поляна а днес какво смях...смях!Не знаех да плача ли или да се смея!майко мила ....кармо дайе паулиньо ...майко мила...резил...тия ако са футболисти аз искам да съм космонафт!Зщо развалиха отбора от миналата година вместо да надграждатДобре трима четирима опитни да помагаха на младите да се изграждат и добиват самочувствие-добре!Ама тия дървета от чужбина защо бе...защоКакъв футболист ще докара динев без пари бе какъв освен някой легионер-печалбар,дето не му пука за нищо друго освен за пари и български ку...ви и барове!Миналата година отбора имаше възможност да се развива и прогресира а сега каква перспектива виждате в дървета и пенсии!Заьо изтърваха Златински,Георгиев,Котев Абушев,Кавдански?Защо замрази Маламов Стефанов,Лимона?Момчета които имат качества и могат да вървят нагоре?Зада играят на коко измислените трансферни попадения-дървета и бездушници и пенсионери ли?Не искам да бъда лош пророк,ама ще се борим тази година да не изпаднем,ако динев и станков не сменят сериозносистемата и начина на комплектоване на отбораЧИмежду другото и двата гола днес бяха на Крачунов.Както искате ме разбирайте ама Кавдански беше много по-класен защитник от негоЖалко че го изтървахме