Ботев се върна към победите с разгром над Доростол

18183
51

Ботев разгроми, като домакин, Доростол (Силистра) с 4:0 и по този начин се върна на пътя на победите след дълга серия от равенства.

В началото на срещата феновете на домакините пънаха транспарант с надпис: "Смърт за убийците в Катуница".

Мачът пък започна по изключително неприятен начин за "канарчетата". Даниел Божков получи тежка контузия и бе заменен принудително още в четвъртата минута. Това изключително много усложнява положението в отбора на поста десен бек, след като и титуляра там Емил Аргиров е контузен, а сега в лазарета влиза и резервата му Божков.

Все пак настроението по трибуните се върна бързо. В 7-та минута ветеранът Александър Александров успя с хубав удар да реализира за 1:0.

До края на полувремето "канарчетата" имаха няколко възможности за гол, но ги пропиляха. Гостите пък от своя страна имаха на два пъти възможност да реализират, но бившият "смърф" Екондайо Джаейоба не успя да вкара.

В началото на второто полувреме Ботев се върна на пътя на головете. В 50-та Рахов изведе Петър Атанасов и острието с елегантно преодоля вратаря на гостите за 2:0.

До края на мача Киков с глава и Мартин Стефанов оформиха крайното 4:0.


Още по темата: Ботев - Доростол (24.09.11)
Всички новини по темата: (5)

Виж коментарите (51)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).