Спартак достигна само до точка в Поморие

20:29 / 28.05.2011
2662
Спартак завърши 1:1 при визитата си на Черноморец-Поморие и така не можа да достигне мечтаното 2-то място в Източната Б група, което дава шанс за бараж за атакуване на "А" група.

"Акулите" достигнаха първи до гол още с първия си удар в очертанията на вратата. Крум Стоянов проби по крилото след което изведе на стрелкова позиция Любомир Божинов, който хладнокръвно откри за 1:0.

В края на полувремето Спартак изравни резултата чрез Иван Караманов, но гола на халфа бе отменен от рефера заради засада.

През втората част Спартак нямаше какво да губи повече и се хвърли изцяло в предни позиции.

В 70-ата минута Спартак възстанови равенството с оглед показаното та терена. Филип Чипчев бе точен за "гладиаторите".

След гола спартаклии не спряха да пресират своя опонент, но само малшанса на "кичукпарижани" ги лишиха от така ценната победа край морето.

След това равенство Спартак заема 3-та позиция с актив от 33 точки. Черноморец-Поморие е втори с 36 точки.