Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Ботев удари Спартак в контрола, двата отбора се бият на терена
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:10 / 16.02.2011Коментари (95)18149
Ботев спечели с 2:1 контролата със Спартак играна в Черноземен.

Двубоят започна много равностройно. Още в 5-тата минута взаимодействие между Аргиров и Асенов завърши с центриране на полузащитника в наказателното поле, където Курдов бе изблъскан във въздуха, а зад него Васил Гуджев не уцели добре топката и я изкара в аут.

В 12-ата минута отново с центриране Аргиров от дясно, изведе на стрелкова позиция Димитър Байрев, но ударът му не намери рамките на вратата.

В 18-ата минута Чипчев изведе на много добра позиция Георги Стоянов, но нападателят стреля силно в страни от вратата на Амбарцумян.

В 27-ата минута капитанът на Спартак Данчо Христов излезе на стрелкова позиция, но Ангел Рахов се хвърли самопожертвователно и блокира удара с тяло.

В 37-ата минута Курдов изведе с много хубав пас Стефанов в наказателното поле, той финтира защитника и върна към Танчовски, но капитанът на Ботев не уцели топката.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се отеглиха при резултат 0:0.

През втората част старши треньора на Ботев Костадин Видолов замени Владимир Байрев, а на негово место пусна Ангел Рахов.

В 59-ата минута падна и първият гол в мача. В една от поредните атаки на Спартак, Йордан Христов проби от дясно центрира в наказателното поле, където току що влезналия Мартин Стефанов плонжира и с глава откри резултата.

След гола футболистите Ботев се мобилизираха и успяха бързо да върнат гола. В 69-ата минута, след центриране на Асенов от дясно, Курдов спря на гърди и с шут от границата на наказателното поле изравни резултата.

Минута по-късно Ботев успя да стигне до пълен обрат. Страхотен рейд на Иван Танчовски, който премина през няколко противникови играчи, изведе на стрелкова позиция Ирфан Юсеинов и той реализира за 2:1.

В самия край на мача вратарят на Спартак Стефан Стойчев бе провокиран от фенове на Ботев, които се намираха зад вратата му. Последва скупчване и ритници между футболисти и фенове пред вратата на "гладиаторите".

Играчите на двата отбора се прибраха в съблекалните при резултат 2:1.