Локомотив взе дербито с Ботев! "Канарчетата" с червен картон, Пепи Андреев с два гола

Коментари (2)
18:50 / 24.04.2024
6924
Локомотив взе градското дерби срещу Ботев при дублиращите отбори. В отложен мач от 28-ия кръг "черно-белите" се наложиха с 2:0 на стадион "Локомотив", научи Plovdiv24.bg.

Христо Златински и компания направиха много силен двубой, като тотално надиграха своя съперник. По този начин "смърфовете" нанесоха второ поражение за сезона на водените от Илиян Гаров и Даниел Коен "канарчета".

През първата част "смърфовете" бяха по-организираният отбор и на няколко пъти стигнаха до много добри ситуации. Силните изяви на родения през 2007 година вратар на "канарчетата" Дениз Русев запазиха нулевото равенство.

То обаче бе развалено в 33-ата минута, когато при атака отляво последва центриране и Петър Андреев с глава изведе "смърфовете" напред - 1:0.

Малко по-късно опасен диагонален удар към вратата на Локомотив излезе в аут, а малко преди края на полувремето Амбарцумян отрази силен шут.

Второто полувреме стартира равностойно, но в 53-ата минута Иво Казаков от състава на Ботев бе изгонен с директен червен картон за опасно влизане в половината на "черно-белите".

10 минути по-късно домакините стигнаха до втори гол, който бе копие на първото попадение. Центриране към наказателното поле намери непокрития Петър Андреев, който овладя и от малкото наказателно поле реализира втория си гол - 2:0.

Последва нов шанс за "черно-белите", но опасен диагонален удар не намери целта. В 80-ата минута "жълто-черните" имаха две възможности за гол, но и двете бяха пропуснати.

В 83-ата минута гредата спаси ботевистите след удар по земя на Иван Михайлов. Секунди по-късно Емил Найденов от състава на Ботев се озова на добра позиция, но не успя да отправи удар.

Локомотив: Даниел Амбарцумян, Видол Сейменски (к), Борислав Дончев, Мартин Хайдаров, Пламен Петров, Васил Църцев, Иван Узунов, Божидар Костадинов, Кръстьо Банев, Даниел Маджаров, Петър Андреев

Ботев: Дениз Русев, Георги Кущинаров, Йордан Айвазов, Костадин Татаров, Мирослав Георгиев, Бисер Бонев, Димитър Диклиев, Станислав Работов (к), Габриел Златанов, Велиян Видолов, Иво Казаков