Тежък удар за Локомотив Пловдив
Треньорът на Локомотив Пловдив Александър Томаш ще трябва да се справя със сложна задача около своя състав за предстоящия двубой срещу ЦСКА 1948. Мачът от последния кръг на редовния сезон в Първа лига е в неделя от 15,15 часа на "Лаута".
Големият удар за черно-белите ще бъде отсъствието на Евандро. Бразилският полузащитник се превърна в един от водещите играчи на тима. Той получи контузия в адуктора още в началото на последния мач срещу Берое (2:2) и бе заменен, преди да изминат 10 минути.
Според лекарския щаб на пловдивчани възстановяването му ще продължи минимум 2 седмици. При това положение Томаш няма да може да го използва както в мача срещу "Числата", така и в първите два мача от плейофите в Топ 6.
Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че за мача в неделя наказание ще изтърпяват Ивайло Иванов и Петър Андреев.
Така Локомотив остава единствено с Христо Иванов и Мартин Райнов като дефанзивни халфове. Съществува вероятност Томаш да използва на тази позиция и капитана Димитър Илиев.