Локо тушира напрежението след класика над Етър, защитник с първи гол в кариерата си

Коментари (3)
20:23 / 08.03.2024
4225
Локомотив Пловдив прекъсна негативната си серия и се върна към победния ход в Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите надиграха последния в класирането Етър (Велико Търново) с 3:0 в среща от 24-ия кръг, която се проведе пред около 700 зрители на "Лаута".

Димитър Илиев (60), Мичи Нтело (78) и Ангел Лясков (90+3) бяха точни за пловдивчани.

По този начин "смърфовете" останаха на 5-о място в подреждането, но вече имат актив от 44 точки. Те спряха серията си от две поредни загуби в шампионата.

Първата добра възможност в мача бе за гостите. В 24-ата минута Кольо Станев напредна отдясно и подаде към Ивайло Димитров - Косъма в наказателното поле. Бившият нападател на "черно-белите" обаче не успя да отиграе добре топката.

В 30-ата минута пък дойде първият удар към една от двете врати. След центриране от корнер вратарят на Етър Мартин Величков не се намеси убедително и Ефе Али върна към Бабакар Дион. Белгиецът овладя пред дъгата и шутира мощно с левия крак, но топката уцели напречната греда.

В 59-ата минута бе следващата отлична възможност за локомотивци. Евандро центрира в пеналта, където Бабакар Дион засече с глава, но вратарят Мартин Величков спаси.

Само минута по-късно обаче пловдивчани откриха резултата. Евандро пусна пас към Мичи Нтело по левия фланг. Нападателят достигна топката и веднага центрира с левия крак към малкото наказателно поле. Там капитанът Димитър Илиев засече с крак за 1:0. Това бе едва второто попадение за лидера на Локомотив през настоящия сезон.

В 78-ата минута Локомотив удвои преднината си. Бабакар Дион центрира в наказателното поле, където Мичи Нтело с брилянтно първо докосване елиминира защтинкик на гостите, а след това с левия крак простреля вратаря за 2:0. Това също бе втори гол за новото попълнение на черно-белите, който се разписа и при загубата с 1:3 срещу Крумовград в миналия кръг.

Пет минути преди края Димитър Илиев направи фрапантен пропуск. Ангел Лясков центрира към малкия пеналт и там капинатън на домакините от 2-3 метра засече с десния крак покрай гредата в аут.

В третата минута на добавеното време локомотивци оформиха окончателното 3:0. Това стана след индивидуална акция на Ангел Лясков. Левият бек отбеляза първото попадение в досегашната си кариера.