История и страст, Левски срещу Ботев! Ще успеят ли "канарчетата" да задълбочат "синята" криза?

Автор: Тодор Благов
Коментари (2)
07:30 / 12.11.2023
4650
Ботев (Пловдив) гостува на Левски (София) в дербито от 17-ия кръг на Първа лига. Мачът е днес от 15:30 часа на стадион "Георги Аспарухов“ в София.

Домакините от столицата са притиснати до стената и трите точки изглеждат повече от задължителни. "Сините“ имат само една победа в последните шест мача, като инкасираха цели три поражения, а след мача с ЦСКА 1948 феновете на стадиона поискаха оставката на треньора Николай Костов.

Напрежението се покачва и от скандалите след Общото събрание на Левски, което се проведе в петък. След неговия край Наско Сираков и Тръст "Синя България“ размениха остри декларации.

Визита на "Герена“ е едно от най-тежките изпитания в цялата история на Ботев. Моментната форма на ботевистите е почти отлична - в последните си четири официални мача "жълто-черните“ имат три победи и един хикс, дошъл в градското дерби с Локомотив.

Душан Керкез промени облика на отбора и пловдивчани не излизат като обречени срещу един от най-големите си съперници. Хиксът ще е добре дошъл за пловдивчани, а победата ще ги доближи до целта – 7-мо място.

Двубоят между Левски и Ботев ще бъде ръководен от Никола Попов, с помощници Димитър Русев и Георги Минев. За системата VAR ще отговарят Драгомир Драганов и Димо Вълчев.


Виж коментарите (2)
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!
Още спортни:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).