Последния път, когато Ботев вкара 5 гола като гост, отборът изпадна

10:09 / 23.10.2023
2256
Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 5:3 като гост, постигайки четвърти успех от началото на сезона. Жълто-черните отново отбелязаха пет гола при визита в първенството след 19 години.

За последно "канарчетата" вкараха толкова попадения в противниковата врата на 1 май 2004 година срещу Черноморец в Бургас. Тогава Недко Миленов с два гола даде аванс на Ботев до 32-ата минута, а в 40-ата Петър Колев върна едно попадение за акулите.

Минута по-късно Георги Андонов направи резултата 3:1 в полза на гостите, а в началото на второто полувреме Борислав Димитров увеличи преднината на канарчетата. В 80-ата минута Райчо Раев намали, но в последната Веселин Минев оформи крайното 5:2 в полза на жълто-черните.

Любопитното е, че в края на въпросния сезон Ботев (Пд) изпада в "Б" група, заедно с отборите на Черноморец и Македонска слава. Шампион пък става вечният съперник на жълто-черните - Локомотив Пловдив.

Още два пъти Ботев Пловдив е вкарвал пет гола в един мач при гостуване. Първият е от 1961 година, когато "канарите" надделяват с 5:1 над Миньор в Перник, припомня "Тема спорт". Вторият е от 22 август 1987 година, когато Ботев сломява с 5:2 вечния съперник Локомотив, като дербито тогава се играе на стадион "9 септември".