Тежки съперници за Локо, Ботев и Марица за Купата

Автор: Тодор Благов
11:10 / 03.10.2023
6647
Днес бе изтеглен жребият за 1/16 - финалите за Купата на България. Церемонията се проведе в залата на национална футболна база в "Бояна".

Локомотив (Пловдив) ще гостува в Добрич на Добруджа. "Жълто-зелените" са 5-то място в класирането на Втора лига, а вчера загубиха от Марица в Пловдив.

Ботев (Пловдив) ще е гост на Струмска Слава в Радомир. Славата е един от традиционните отбори във второто ниво на българския футбол, а към момента е на 7-ата позиция в таблицата.

Марица (Пловдив) ще срещне ЦСКА 1948 на стадиона край Захарната фабрика. "Червените" играха в ЕКТ през лятото, но представянето им в Първа лига не е на очакваното ниво и тимът е на 7-мо място.