Илко Пиргов изпусна дузпа в последния си мач, понесоха го на ръце

Коментари (18)
20:22 / 07.07.2023
6246
Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 срещу Марица (Пловдив) в последната си контрола преди началото на новия сезон в Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в "Лаута" и бе бенефис за вратарят Илко Пиргов.

Още в 8-ата минута новото попълнение на домакините Ангел Лясков проби по левия фланг и бе съборен в наказателното поле. Феновете на Трибуна Бесика започнаха да скандират името на Илко Пиргов, приканвайки го той да изпълни отсъдената дузпа. Опитният страж шутира в долния десен ъгъл, но колегата му от Марица Илия Николов отрази удара.

Пет минути по-късно играта бе спряна за няколко минути, за да се уважи Илко Пиргов в последните му мигове като футболист. Той бе заменен от Динко Хоркаш, а съотборниците му го вдигнаха на ръце. След това двата отбора направиха шпалир и всички до един поздравиха Пиргов. Той получи получи специална награда от легендата на Локомотив и българския футбол Христо Бонев, а след това подари фланелката си на младия вратар на черно-белите Кристиан Томов.

В 40-ата минута Хорхе Сегура направи груба грешка и позволи на Веселин Марчев елементарно да му открадне топката. След това защитникът фаулира в наказателното поле бившия капитан на Локомотив. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от друг футболист, минал през "Лаута" - Мартин Газиев.

В 68-ата минута Локомотив получи втора дузпа в двубоя. Това стана след нарушение на Соломон Джеймс срещу Петър Андреев. Зад топката застана Джовани, който вкара за 1:1.

Локомотив: Илко Пиргов (15- Динко Хоркаш), Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус, Пиер Зебли, Христо Иванов, Бабакар Дион, Джовани, Димитър Илиев, Алфа Конте

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Стефан Попов, Ифеан Дейвид, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев.