Локо най-после зарадва феновете си с първа победа в плейофите

Коментари (8)
21:40 / 02.06.2023
3860
Локомотив Пловдив най-после спря неприятната си серия и записа първа победа в плейофите от първата шестица, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите надиграха Черно море с 2:1 в последния си домакински двубой за настоящия сезон.

Димитър Илиев (52) и Джовани (89-дузпа) се разписаха за пловдивчани, а Мишаел (76) е точен за "моряците".

Така възпитаниците на Александър Томаш останаха на 6-о място в класирането, но вече с 53 точки, една по-малко от варненци. В последния кръг Локо гостува на ЦСКА 1948, а Черно море приема Лудогорец.

В 18-ата минута дойде единственият точен удар към една от двете врати през първото полувреме. Велислав Василев се измъкна от опеката на "черно-бялата" отбрана и отправи удар с левия крак, но Динко Хоркаш спаси.

След половин час игра Джовани центрира от фаул към Хорхе Сегура, който засече с глава, но на сантиметри от гредата в аут.

Веднага след началото на второто полувреме Джовани осъществи впечатляващ ред покрай няколко играчи на Черно море и стреля, но неточно.

В 52-ата минута локомотивци откриха резултата. Влезлият на почивката Петър Андреев проби по десния фланг, след което центрира по земя към малкия пеналт. Там капитанът Димитър Илиев се измъкна от защитниците и засече с крак за 1:0.

Четвърт час преди края "моряците" изравниха резултата. След центриране от фаул към далечна греда Живко Атанасов от самата аутлиния върна топката с крак към малкото наказателно поле, където Мишаел засече с глава за 1:1.

Малко преди края на мача Димитър Илиев финтира Цветомир Панов в наказателното поле, след което бе фаулиран. Съдията Георги Димитров даде знак играта да продължи, а след дълго разглеждане VAR асистентите го привикаха сам да види ситуацията. Реферът промени решението си и отсъди дузпа. Джовани бе точен от бялата точка за 2:1.

Локо (Пд)Динко Хоркаш, Джовани Трупе (60- Иван Михайлов), Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Георги Каракашев (46- Кристиан Мендоса), Христо Иванов (46- Петър Андреев), Пиер Зебли, Бабакар Дион, Джовани (90+6- Аксел Велев), Димитър Илиев.

Черно мореГеорги Георгиев, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Стефан Велев, Арлинд Дакай, Мазир Сула, Исмаил Иса.