Локо пак разочарова ЦСКА-София и не загуби за осми път от последните 11 мача на "Армията"

Коментари (6)
19:33 / 04.03.2023
4941
Локомотив (Пловдив) продължи успешния си ход в първенството и завърши 1:1 срещу лидера ЦСКА-София. Дербито от 22-ия кръг на Първа лига се игра на стадион “Българска армия".

Дюкенс Назон (9) се разписаха за домакините, а Ерик Сорга (44) бе точен за Локо. За първи път през настоящия сезон треньорът на черно-белите Александър Томаш реши отборът му да играе с трима централни защитници и това донесе успех.

Така пловдивчани продължиха серията си и вече 4 поредни гостувания на "Армията“ са без поражение. Нещо повече - в последните си 11 гостувания на този съперник Локомотив е допуснал едва 3 загуби.

Локомотив запази четвъртото място във временното класиране с актив от 38 точки. ЦСКА-София увеличи преднината си на върха и вече има 54 точки.

ЦСКА-София откри резултата още при първата по-опасна ситуация пред вратата на Локомотив. Хайнц напредна с топката и опита подаване към Линдсет. Мартин Паскалев изби топката с шпагат, но тя продължи пътя си към Дюкенс Назон. Той финтира Милош Петрович и с мощен шут с левия крак вкара за 1:0.

В 36-ата минута Димитър Илиев бе препънат в наказателното поле от Амос Юга, но главният съдия Драгомир Драганов и екипът на VAR прецениха, че няма дузпа.

Пет минути след това обаче Димитър Илиев се пребори за една топка и центрира по земя към Ерик Сорга, който засече с десния крак в мрежата. Страничният съдия вдигна засада, но този път след намесата на VAR голът бе зачетен - 1:1.

В 52-ата минута Брадли де Нойер навлезе в наказателното поле и падайки, опита изстрел, който беше избит от Динко Хоркаш. Драгомир Драганов бе повикан от VAR сам да види ситуацията, тъй като имаше задържане от страна на Матеус. В крайна сметка не бе отсъдена дузпа за ЦСКА-София.

Три минути преди края ЦСКА-София получи дузпа за нарушение на Мартин Паскалев срещу Гарсес. Зад топката застана капитанът Юрген Матай, който обаче шутира в гредата.

Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Матеус, Бабакар Дион, Петър Витанов, Пиер Зебли, Джовани (72- Георги Каракашев), Димитър Илиев (90+4- Джовани Трупе), Ерик Сорга (83- Денислав Александров).