Глобиха Локо с 8300 лева, санкцията за Ботев е 2000 лв.

5283
9

Дисциплинарната комисия към БФС наложи сериозни глоби на пловдивските Локомотив и Ботев заради поведението на феновете в първите официални мачове за 2023 година. Санкцията за "черно-белите" е 8300 лева, докато "жълто-черните" бяха глобени с 2000 лв.

Ето решенията на комисията по доклад:

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За хвърлен предмет, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2022-2023/, ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлена факла и димки на терена, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 2 от ДП /2022-2023/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За използване на факли и димки довели до трикратно спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Ж от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.

За възпламеняване на бомбички, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Г от ДП /2022/2023/ – ДК наказва  ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.


Още по темата: Първа лига, сезон 2022/2023
Всички новини по темата: (300)

Виж коментарите (9)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).