Димитър Илиев донесе първа победа на Локомотив за 2023 година

Коментари (7)
16:21 / 21.01.2023
4600
Отборът на Локомотив (Пловдив) успя да отбележи първия си гол за 2023 година. С това дойде и първата победа на тима, след като черно-белите се наложиха с 1:0 над украинския Зоря (Луганск) в контрола, която се игра на терена на на спортен комплекс "Фанатик" в турския курорт Белек.

Капитанът Димитър Илиев (44) отбеляза единственото попадение в мача. В предишните две проверки пловдивчани записаха две поражения - от Хебър (0:1) и от Динамо Тбилиси (0:2).

Първата добра ситуация за Локо дойде в 15-ата минута. След центриране от корнер се получи разбъркване и топката стигна до Ерик Сорга. Той шутира, но прави в ръцете на вратаря.

Малко след това Денислав Александров стреля от движение от границата на наказателното поле, но покрай гредата.

В 24-ата минута Бабакар Дион напредна отдясно и подаде към Димитър Илиев. Капитанът отправи хубав удар, но вратарят на Зоря изби в корнер.

Минута преди почивката Бабакар Дион центрира от корнер и Милош Петрович отклони с глава към далечна греда. Там Димитър Илиев изскочи зад защитниците на Зоря и от близо засече с крак за 1:0.

Четвърт час преди края Евандро изведе по перфектен начин Ивайло Димитров в наказателното поле, но ударът на нападателя срещна гредата.