Локомотив започна с фалстарт новата година

Коментари (42)
13:58 / 14.01.2023
8518
Локомотив (Пловдив) стартира неуспешно новата година. В първия си двубой за 2023-а "черно-белите" отстъпиха на Хебър (Пазарджик) с 0:1 в контрола, която се игра на стадиона в квартал "Лаута".

Стилиян Тисовски (6) бе точен за гостите.

Първият точен удар в спаринга дойде още в 4-ата минута, когато Стилиян Тисовски от Хебър шутира от дистанция, но Илко Пиргов улови. Само 2 минути по-късно обаче нападателят коригира мерника и изведе тима от Пазарджик напред в резултата. Атаката тръгна от Октай Хамдиев, който напредна по десния фланг. Последва пас по земя към Тисовски, който от 15-ина метра засече с десния крак за 0:1.

В 27-ата минута Бабакар Дион стреля от средна дистанция по земя, но това не затрудни вратаря на гостите. Четвърт час преди почивката Тодор Павлов изведе Георги Каракашев в чиста позиция, но Микулич излезе навреме и успя да избие.

В 66-ата минута Йосип Томашевич отправи атрактивен шут от воле, но топката мина над напречната греда. Малко след това новото попълнение на черно-белите Христо Иванов преодоля играч на Хебър и подаде към Ивайло Димитров. Той веднага изведе Джовани, но ударът на бразилеца също профуча над напречната греда.

Пет минути преди края Костадин Велчев влезе доста грубо в краката на Петър Витанов и реферът Георги Кабаков му показа червен картон. Треньорът на гостите Владимир Манчев обаче не пожела да прави смяна и остави възпитаниците си да довършат мача в намален състав.