Бруно Акрапович дебютира в Кипър с любимия си резултат

11:41 / 05.01.2023
2814
Бившият треньор на Локомотив Пловдив и ЦСКА-София Бруно Акрапович записа успешен дебют в новия си клуб в Кипър, видя Plovdiv24.bg. Босненският специалист направи това с любимия си резултат - 1:0.

Той изведе отбора на Акритас Хлоракас при минималния домакински успех над Анортозис в двубой от 17-ия кръг на местната елитна лига. Единственото попадение падна в 87-ата минута и бе дело на Васко Лопес.

Любопитното е, че Акрапович не пожела да промени схемата на отбора и направи тактика за 4-4-2, докато в България той упорито налагаше 3-5-2.

Това бе едва втори успех за зелено-белите в последните им 7 шампионатни мача. С победата Акритас Хлоракас напусна последното място и вече е 13-и във временното класиране с актив от 10 точки, една повече от Олимпиакос Никозия.

В следващия кръг тимът на Бруно Акрапович гостува на четвъртия в класирането Арис Лимасол. мачът е на 9 януари от 19 часа.