Марица срещу Славия в полуфинал за Купата, осмият трофей е много близо

14:46 / 03.01.2023
1214
Марица (Пловдив) научи съперника си в полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол. Маричанки ще играят срещу Славия (София), а в другия полуфинал ще се срещнат Казанлък Волей (Казанлък) и ЦСКА (София).

Жълто-сините защитават трофея си от миналия сезон и стартираха в турнира с успех в четвъртфиналите срещу втория си отбор - Марица 2022 (Пловдив), с 3:0 гейма.

Надпреварата ще бъде във формат на финален турнир с град домакин и по програма трябва да се проведе на 21 и 22 януари. Все още обаче от федерацията не са обявили града домакин, както и точните дни и часове на мачовете. Пловдивчанки са носители седем пъти на трофея Купа България.