Ботев измъкна точка от Берое, чака успех под Аязмото вече шеста година

Коментари (7)
14:24 / 26.02.2022
5309
Ботев (Пд) не успя да продължи победния си ход след подновяването на сезона в Първа лига. "Жълто-черните" завършиха 1:1 като гости на Берое в двубой от 21-ия шампионатен кръг, който се игра на стадиона в Стара Загора.

Бившето "канарче" Джонатан Перейра (43) се разписа за домакините, а Реда Рабей (84) бе точен за гостите.

Така възпитаниците на треньора Азрудин Валентич се затвърдиха на трето място в класирането с актив от 36 точки. Ботевистите обаче продължават да търсят победа под Аязмото вече близо 6 години, тъй като последният им успех датира от 2016 година.

Гостите не сътвориха нищо интересно през цялото първо полувреме, като отправиха един единствен удар в очертанията на противниковата врата. Това стана в 32-ата минута, когато след двойно подаване между Тодор Неделев и Току последният шутира с левия крак, но право в ръцете на вратаря.

Три минути преди почивката Берое поведе в резултата след колективна грешка на "жълто-черната" отбрана. Падайки на земята, Фал успя да центрира успоредно на голлинията и топката премина покрай всички бранители на гостите, а вратарят Ханкич тръгна да гони Тонгара. Почти от аутлинията той върна по земя към Джонатан Перейра и бразилецът засече с десния крак от 4-5 метра за 1:0.

В 84-ата минута Ботев изравни с първия си удар през второто полувреме. Димитър Тонев пусна пас през центъра, а Мохамед Брахими леко отклони с пета към Реда Рабей. Французинът изскочи сам срещу вратаря Ганев и шутира с левия крак покрай него за 1:1.

Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Джеймс Етоо (58- Николай Минков), Самюел Супрайен, Роберто Пунчец (73- Филип Филипов), Реда Рабей (89- Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев (58- Димитър Тонев), Мохамед Брахими (58- Дилан Мертенс), Емануел Току, Антоан Бароан.