Достойно представяне при дебюта на талантлива българка в турнир от Големия шлем

10:35 / 26.01.2022
1417
Денислава Глушкова приключи участието си на откритото първенство по тенис на Австралия за юноши и девойки. Българката отпадна на осминафините, след като загуби от водачката в основната схема и №1 в световната ранглиста при девойките Петра Марчинко (Хърватия) с 3:6, 1:6 за час и 2 минути игра.

Преди този мач талантливата българка записа две победи и то без да загуби сет. Тя елиминира с 6-3, 6-4 №15 в схемата Лаура Хиетаратна от Финландия и с 6-3, 6-2 Амели Шмейкалова от Чехия. За Денислава, която е състезателка на ТК "Дема", това беше дебют в турнирите от Големия шлем.

Двубоят започна равностойно, но хърватката проби българката за 4:2. Глушкова върна пробива и намали за 3:4, но последва нов пробив за Марчинко, след което тя взе първата част с 6:3. Във втория сет Петра Марчинко осъществи ранен пробив за 2:1, а българката не взе нов гейм до края, отстъпвайки с 1:6.