Марица удари ЦСКА, но все още не е лидер в първенството

11:58 / 07.11.2021
1290
Марица (Пловдив) изкова втората си победа в новото първенство на Национална волейболна лига Демакс. Жълто-сините стигнаха до категоричното 3:0 (25:22, 25:22, 25:15) гейма срещу гостуващия ЦСКА (София) в двубой в зала "Сила", който продължи 72 минути.

Шампионките са с пълен актив от 6 точки и 6:0 геймова разлика, но остават втори във временното класиране след вицешампионките от Казанлък Волей (Казанлък), които имат по-добро точково съотношение.

Топреализатор на мача стана Александра Миланова с 18 точки за победителките, следвана от съотборничката си Силвана Чаушева и Борислава Съйкова от ЦСКА с по 10. Статистиката от срещата отчете цели 11 аса за Марица, четири от които дело на Миланова.

В следващия си мач от НВЛ Марица отново ще бъде домакин. Момичетата на Борислав Крачанов посрещат Локомотив НИДО 1929 (София) в зала Сила на 19 ноември от 18:00 часа.