Ботев допусна първа загуба за сезона след колеблива игра край морето

Коментари (16)
20:44 / 02.08.2021
6788
Ботев (Пловдив) се представи неубедително и допусна първо поражение през новия сезон в родния елит. "Канарите" загубиха от Черно море с 0:2 като гости в мач от втория кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна.

Родриго Енрике (27) и Живко Атанасов (79) бяха точни за домакините.

Така възпитаниците на треньора Азрудин Валентич останаха с актив от 3 точки. "Моряците" пък имат вече 4 точки.

Черно море беше чувствително по-активният отбор на терена и всичко интересно преди почивката се случваше пред вратата на Ботев.

Още в 5-ата минута рожденикът Филип Филипов извърши нарушение срещу Родриго Енрике на линията на наказателното поле. Стефан Велев изпълни отсъдения фаул, но над вратата.

Три минути по-късно Родриго Енрике шутира от добра позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко след това Васил Панайотов пробва удар с глава, над вратата.

В 27-ата минута варненци логично откриха резултата. Пабло Гарсия намери Родриго на границата на наказателното поле. Бразилецът имаше прекалено свободно пространство, финтира Мите Цикарски и от 10-ина метра шутира покрай Георги Аргилашки за 1:0.

Ботев създаде първата си реална голова ситуация чак в 55-ата минута. Атаката започна Николай Минков, койтонапредна отдясно и намери Емануел Току. Той изведе Атанас Илиев в пеналта и нападателят шутира в близкия ъгъл, но Георги Георгиев изби в корнер.

Четвърт час преди края жълто-черните изпуснаха златен шанс да изравнят резултата. Николай Минков се включи отлично по десния фланг и центрира към границата на малкото наказателно поле. Там Маркиньос се озова сам и опита плонж с глава, но не успя да уцели топката.

В 79-ата минута Черно море реши мача с втори гол. Това стана след късо изпълнение на корнер, при което Мите Цикарски не успя да изчисти топката и позволи почти от аутлинията да бъде върната в наказателното поле. Там Живко Атанасов я овладя и с техничен шут с десния крак я насочи към левия ъгъл на Георги Аргилашки за 2:0.

Черно мореГеорги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Родриго Енрике, Файсел Касми, Леандро Андраде.

Ботев (Пд)Георги Аргилашки, Мите Цикарски (80- Кевин Янсон), Виктор Генев, Самюел Супрайен, Филип Филипов (46- Станислав Работов), Дилан Мартенс (68- Антоан Бароан), Реда Рабей, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков.