Ален Ожболт отново с перфектна ефективност, вкара гол №10 през настоящия сезон

10:36 / 05.04.2021
2287
Любимецът на феновете на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт отново се разписа за настоящия си клуб Слован (Братислава), видя Plovdiv24.bg. Словенският нападател вкара последния гол при победата над Злате Моравце с 4:1 в двубой от 25-ия кръг на словашката Фортуна лига (първа шестица).

Ожболт игра само 6 минути, тъй като влезе на терена в 84-ата на мястото на Хенти. Това обаче не му попречи да засече с глава едно подаване отляво в 88-ата минута, фиксирайки крайното 4:1. Гостите бяха открили резултата в 45-ата минута, но Ратао (47) и Моха (54, 80) обърнаха развоя за Слован.

Така от началото на настоящия сезон Ален Ожболт има вече 10 гола и 3 асистенции в 23 официални двубоя за Слован, провери още Plovdiv24.bg.

С успеха тимът от Братислава направи нова крачка към поредна шампионска титла, тъй като е с актив от  67 точки. Вторият в класирането Дунайска стреда е с 48 точки, а трети с 42 точки е Жилина.

Гледайте в прикаченото видео как се стигна до поредния гол на Ожболт!