Слаба игра на България в дебюта на Ясен Петров

Коментари (12)
20:49 / 25.03.2021
6170
Националният отбор по футбол стартира със загуба участието си в световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Нашите отстъпиха на Швейцария с 1:3 в първи мач от Група С, който се игра на стадион на "Васил Левски" в София.

Единственото попадение за домакините бе дело на Кирил Десподов (46). Двубоят бе дебют на новия селекционер Ясен Петров. Така България продължи негативната си серия без успех в официален двубой от 17 ноември 2019 година, когато надиграхме Чехия с 1:0.

Интрига в двубоя на практика липсваше, след като "кръстоносците" вкараха 3 гола в рамките само на 6 минути.

В 7-ата минута Родригес проби по левия фланг и центрира към наказателното поле. Там Емболо се отърва от опеката на Петър Занев и засече с глава за 0:1.

Две минути по-късно Петър Занев отново закъсня и не успя да се намеси срещу Сеферович. Той получи пас и с лекота шутира между краката на защитника на ЦСКА-София за 2:0.

В 13-ата минута Шакири навлезе отдясно в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията. Вратарят Пламен Илиев опита да избие, но топката мина под плонжа му и след последно докосване от Цубер влезе в мрежата за 0:3.

Веднага след началото на второто полувреме България върна един гол. Това стана след грешка на Фройлер, който позволи на Кирил Десподов да му открадне топката. Нападателят моментално шутира от 20-ина метра и огорчи вратаря Ян Зомер за 1:3.