Така няма как да стане! Локо отново проспа едно полувреме!

Коментари (11)
21:04 / 12.03.2021
7644
Локомотив (Пловдив) изнесе колеблива продукция и завърши 1:1 срещу Берое в регионално дерби от 21-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Легендата на черно-белите Мартин Камбуров (32-дузпа) вкара срещу любимия си клуб, а Парвиз Умарбаев (77-дузпа) бе точен за домакините. Официален дебют за пловдивчани пък записа перуанецът Паоло Уртадо.

Възпитаниците на треньора Александър Тунчев за пореден път проспаха първото полувреме, а щурмът им след почивката не бе достатъчен за крайния успех. Така тимът излезе на второ място във временното класиране с актив от 40 точки, колкото има и третият ЦСКА-София. Все пак "смърфовете" продължиха серията си и вече 9 поредни двубоя са без загуба в първенството.

Още в 5-ата минута Локо стигна до чисто голово положение. Момчил Цветанов догони една топка по левия фланг и от аутлинията я центрира към наказателното поле. Вратарят на Берое не успя да я пресече и тя достигна до Бирсент Карагарен. Той шутира от около 10-ина метра, но вместо към опразнената мрежа, топката профуча на метри от гредата в аут.

В 32-ата минута гостите откриха резултата след безумен подарък от страна на Парвиз Умарбаев. Таджикският национал изпусна Макута и го докосна леко с ръка, абсолютно ненужно, когато и без това нападателят се бе засилил към аутлинията. Реферът Волен Чинков естествено побърза веднага да отсъди дузпа и тя бе реализирана от Мартин Камбуров за 0:1. Това бе гол №249 за Императора в родния елит.

Десетина минути след почивката Момчил Цветанов проби отляво и центрира остро към малкия пеналт, където Георги Минчев не успя да засече добре с крак и топката излезе в аут.

Четвърт час преди края Локомотив се върна в мача. Кристиан Илич проби отдясно и навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Октавио. Решението на съдията бе дузпа, а тя бе реализирана от Парвиз Умарбаев за 1:1.

Четири минути преди края и късметът избяга от черно-белите. След чудесен пробив на Диниш Алмейда топката стигна до дебютиралия Паоло Уртадо, който шутира от 7-8 метра, но нацели напречната греда.

В добавеното време Паоло Уртадо напредна отдясно и центрира към малкия пеналт. Там Малембана се извиси и засече с глава, но отново неточно в аут.

Илко Пиргов, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (80- Паоло Уртадо), Момчил Цветанов (87- Конър Руан), Бирсент Карагарен (69- Николай Николаев), Лукас Салинас, Кристиан ИличГеорги Минчев.