Хванаха трима наши национали по плуване с допинг, вижте кои са те

2887

Трима национали по плуване са дали положителни проби за допинг. Тримата, уличени в употребата на забранени препарати, са Здравко Баблаков, Светлозар Николов и Благой Панайотов, информира Нова тв. Спортистите не са с квоти за Олимпиадата.

Шефът на антидопинговия център д-р Виолета Заркова съобщи, че забраненият медикамент е станозолол. В момента тече процедура, според която спортистите трябва да кажат дали искат отваряне на Б-пробата, след което да дадат обяснение пред Дисциплинарната комисия на БОК.

Наказанието за употреба на анаболни стероиди е лишаване от състезателни права за четири години.


Още по темата: Водни спортове
Всички новини по темата: (140)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).