Щракнаха Слави Шопов за календар, халфът дебютира за Хееренвеен

09:52 / 12.11.2020
2456
Бившият футболист на Ботев (Пд) Станислав Шопов направи неофициален дебют за новия си клуб Хееренвеен. Халфът влезе като резерва в 64-ата минута при загубата с 1:3 срещу Витес (Арнхем) в контролна среща. Спарингът се проведе при закрити врата заради ситуацията с коронавируса.

Шопов влезе при резултат 0:2, като двете попадения паднаха в началото на второто полувреме в рамките на 10 минути.

В 67-ата минута Хееренвеен намали чрез Мичел ван Берген. Станислав Шопов бе пуснат от треньора на синьо-белите на десния фланг. Младокът отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който вратарят на домакините от Витес изби в корнер.

Преди контролата пък целият тим на Хееренвеен се снима на една от трибуните на своя стадион, като кадърът ще бъде използван за новия клубен календар.