Започва пролетното почистване на Пазарджик

3242

В събота в Пазарджик ще започне кампания под надслов “Да почистим дома, квартала, града и Общината”. Кметът на община Пазарджик Иван Евстатиев се обърна към гражданите: "В духа на вековните традиции в началото на пролетта Великденското почистване символизира любовта на българина към своя дом и своето родно място. Нека заедно да направим Пазарджик – града, в който живеем и работим, по-чист и приветлив. Участвайте в почистването на близкия парк, градинката пред дома Ви или улицата."
Сметосъбирането ще се извършва в две насоки - дребни отпадъци - в контейнерите и едри битови и строитлни - на купчини до контейнерите. При събиране на големи количества ще се приемат заявки за извозване (тел. 444095 и 444473 в Пазарджик).
Тъй като учениците са в пролетна ваканция от 1 април и няма да могат да участват в пролетното почистване на града, предаде PA media. Учениците ще чистят прилежащите към учебните заведения площи утре - последният учебен ден. През април ще бъде организиран ден на водата и земята и тогава ще бъде присъден приз за най-добре почистен училищен двор.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Безумна сцена в село край Пловдив завърши с арест
Екопътеката "Струилица – Калето – Лъката" отново сред любимите ма...
Адреналин в Родопите: "Смолян 360" събира бегачи и колоездачи за ...
Кметът на Кричим с крути мерки срещу безотговорността на хората
Задават се промени, касаещи придвижването в Асеновград
Директорът на МВР-Пловдив: 300 души са участвали в мелето в Асено...


Виж още: