Откриват се двете нови клетки на депото за ТБО край Карлово

1185

Комисия ще приеме двете нови клетки на регионалното депо за твърди битови отпадъци край Карлово. Това ще стане на 18 май, съобщи кметът на Общината д-р Емил Кабаиванов.

За откриването на съоръжението са поканени министърът на околната среда и водите и председателят на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда /ПУДООС/, чрез което екоминистерството финансира обекта.

За двете клетки са вложени около 6 млн. лева. Има сключен договор с Община Сопот, в момента се водят преговори с ръководствата на Хисар и Калояново за депониране на отпадъците в Карловското депо. Тази година предстои изграждането на последната пета клетка на депото. За нея и за предепонирането на старото сметище са нужни още 3.5 млн. лв. от Министерството на околната среда и водите /МОСВ/, поясни д-р Кабаиванов.

Кабаиванов съобщи, че с министъра на околната среда, който ще гостува в Карлово на 19 май, ще обсъдят програмата за екологични обекти до края на 2006- а и намеренията на общинското ръководство за 2007 година.

През следващите 7 месеца трябва бъде продължи работата по канализациите в Дъбене и Розино, а през следващата година да започне изграждането на пречиствателната станция в Карлово и, ако МОСВ има финансова възможност, да предостави средства за парк "Беш бунар", за който приключват всички етапи на работния проект за кандидатстване. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Само на час път от Пловдив: Филателист възражда къщи в архитектур...
Щастлив край: Спасиха паднало от гнездото щъркелче край Пловдив
Пожар близо до рафинерията на "Инса Ойл" край Пловдив
Кметът на Стамболийски категоричен: Предсрочни избори няма да има...
Община Брезово спечели проект за близо 295 хил. евро в подкрепа н...
Спешно ограничение на движението по пътя Пловдив - Карлово


Виж още: