Модерна нелегална печатница за бандероли беше разбита в Скутаре

1388
1

Нелегална печатница за бандероли в работен режим и нерегламентирана мини фабрика за производство на цигари бяха разбити днес в пловдивското село Скутаре при съвместна операция на НС БОП, РЗ БОП-Пловдив и Окръжна прокуратура –Пловдив под ръководството на главния секретар на МВР ген. Бойко Борисов. Има задържани няколко лица.
Печатницата, разположена в единия край на селото, е най-модерната от досега разкриваните в страната ни. Тя е била наблюдавана от около четири месеца от антимафиотите. В нея днес бяха открити десетки милиони бандероли за цигари и алкохол, предназначени за страната ни, Украйна и Турция. Машините в цеха, марка “Хайделберг”, са на стойност над 500 000 евро. Хартията, на която са печатани бандеролите, е била внасяна от чужбина. Самите бандероли, открити в цеха, биха нанесли щети на страната ни за над 4 милиона евро.
Нелегалната фабрика за цигари, дислоцирана в другия край на селото, е оборудвана също с модерни машини и е произвеждала цигари “Арда” и “Шипка”. Предполага се , че експертизите, които предстоят да бъдат направени, ще докажат връзката между нея и печатницата.

Виж коментарите (1)
Още новини от Регионални новини:
Адреналин в Родопите: "Смолян 360" събира бегачи и колоездачи за ...
Кметът на Кричим с крути мерки срещу безотговорността на хората
Задават се промени, касаещи придвижването в Асеновград
Директорът на МВР-Пловдив: 300 души са участвали в мелето в Асено...
В пловдивско село Първенец стартира единственият български проект...
12-годишна от Асеновград покори Европа с 5 медала по плуване след...


Виж още: