Километрични колони на Маказа

4432
2

Няколко километра се вие колона от коли на прохода "Маказа", тръгнали към Гърция. Последните автомобили, които чакат, са на няколко завоя от митническия пункт. Колоната едва помръдва и тътри през 10-15 минути с по няколко метра.

"Безобразие! Тръгнали сме на еднодневна екскурзия до Комотини, за да напазаруваме, да пием кафе и да се приберем обратно. При това чакане на българската граница почивката ни е пред провал", коментира ядосан мъж от Хасково.

Десетки други шофьори от Пловдив и Кърджали също се ядосват заради адското чакане. Те припомнят, че вече системно на ГКПП "Маказа" се виси с часове. "Не можем да си представим през летния сезон какво ще бъде. Очевидно това е политика да откажат българите да ходят на море в Гърция", коментират шофьори.

От ГКПП-то твърдят, че документи се обработвали нормално и опашките се дължали на големия поток.



Източник: в. "24 часа"
Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
Тервел Пулев подкрепи "Заедно за Карлово"
Тежка катастрофа на пътя Карлово- Пловдив, има тежко пострадал
Голям пожар в стопански двор в Пловдивско, пожарникари спасиха кр...
Нови 250 шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив, пускат гр...
ТИР отново скъса мантинелите и предизвика меле, този път на АМ "М...
Скрит детайл от трагедията край Сопот? Изплува версия за Мерцедес...


Виж още: