Голямо количество контрабандни цигари са иззели полицаи

1696

Голямо количество контрабандни цигари са иззели вчера полицаи от РУ - Стамболийски. Около 22.30 часа те предприели проверка в лек автомобил "Фолксваген", спрян в района на пътен възел "Ортахан" между Пловдив и Пазарджик. 
В колата, управлявана от И.С. /27 г./ от Стамболийски, били открити 10000 къса папироси без платен акциз, които са предадени от мъжа доброволно с протокол.
Същия ден с 2600 саморъчно свити цигари бил заловен и 28-годишният А.И. от старозагорското село Опълченец. В село Поповица той бил засечен с нелегалната стока от служители на РУ - Асеновград.
Извършителите са задържани за 24 часа и срещу тях са започнати бързи производства по чл. 234 ал.1 от НК. За случаите е уведомена районната прокуратура.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Тервел Пулев подкрепи "Заедно за Карлово"
Тежка катастрофа на пътя Карлово- Пловдив, има тежко пострадал
Голям пожар в стопански двор в Пловдивско, пожарникари спасиха кр...
Нови 250 шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив, пускат гр...
ТИР отново скъса мантинелите и предизвика меле, този път на АМ "М...
Скрит детайл от трагедията край Сопот? Изплува версия за Мерцедес...


Виж още: