Бебето от Белозем издъхнало до спящата си майка

3488
4

4-месечната Илиана Райнова от пловдивското село Белозем е издъхнала през нощта, както е спяла. Сутринта майката Райна е открила изстиналото трупче на бебето до себе си и е изтръпнала от ужас. Това съобщиха разследващи.
Майката е установила смъртта в 6 часа тази сутрин. Според хора от селото пеленачето е било болно от нещо, което родителите не са знаели. 
"Те са добро семейство. Не сме чули да се карат или да се бият. Не свързвайте последните случаи на починали бебета с този. Роми са, но са кротки. Не вярваме някой да е ударил или малтретирал Илиана", каза кметът на Белозем Иван Тачев. Няма следи от насилие по телцето.

В селото семейството на Райна и Ташко Райнови няма лоша слава.

"Бедни са, бащата е на помощи и работи в кметството по програмата за временна заетост, но не сме чули нищо лошо за тях до сега", коментираха и местните.

Снощи пеленачето се е чувствало добре, нахранено е и е било приспано. 

"Не знам дали момиченцето е било болно от нещо. Утре Съдебна медицина ще излезе със заключение от аутопсията", каза кметът. Семейството има още едно дете, момченце, родено през 2013 година.



Източник: Блиц
Виж коментарите (4)
Още новини от Регионални новини:
Тервел Пулев подкрепи "Заедно за Карлово"
Тежка катастрофа на пътя Карлово- Пловдив, има тежко пострадал
Голям пожар в стопански двор в Пловдивско, пожарникари спасиха кр...
Нови 250 шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив, пускат гр...
ТИР отново скъса мантинелите и предизвика меле, този път на АМ "М...
Скрит детайл от трагедията край Сопот? Изплува версия за Мерцедес...


Виж още: