Засадиха нови дръвчета до Моста на влюбените в Пловдив
14 нови дръвчета засадиха днес доброволци край Гребната база в Пловдив. В инициативата, която се осъществи съвместно от сдружение "365“, район "Западен“ и ОП "Градини и паркове“, се включи и кметът Димитър Колев.
7 от дърветата са осигурени от сдружението, а останалите – от общината. Сред тях има червенолистна японска вишна, вечнозелени дъбове, явор, липа и бреза. Новите дръвчета са от южната страна на Гребната база, непосредствено до Моста на влюбените.
"Тази инициативата е част от нашата социална програма. Това днес е само началото на една наша кампания, като предвиждаме догодина да засадим още много дръвчета в други части на Пловдив“, заяви Павел Начев от сдружение "365“, като благодари на Димитър Колев за оказаното съдействие.
"През всички години, в които съм начело на района, винаги съм работил за развитието на зелената система. Тук направихме пет нови парка, почти всеки месец засаждаме нови дръвчета и неслучайно носим титлата "Най-зелен район на Пловдив“, заяви Димитър Колев, като допълни, че още утре предстои нова залесителна акция в парк "Ружа“.