Започнаха реконструкцията на бул. "Свобода"

2133
1

Строително - ремонтните дейности на бул. "Свобода" започнаха рано тази сутрин. Реконструкцията на булеварда включва няколко етапа, първият от тях  бе преди седмица с работата на ОП "Паркове и градини" по изсичането на клони, храсти и стари дървета. "Ремонтът е цялостен, с пълна реконструкция на булеварда. Ще бъде подменена ВиК мрежата, ще има ново паркоустройство и осветление"- обясни кметът на "Западен" - Здравко Димитров.

"В започналия първи етап от строителството има неотчужден имот, собствениците на който засега са дали съгласие за отчуждаването му и не би трябвало да се създават проблеми в работния процес"- каза още районният кмет. Дължината на отсечката е 500 м., с ширина 29 м., включваща тротоарите, 14 м. е ширината на пътното платно. Фирмата - изпълнител на обекта е "Драгиев и Ко" и според договора, ако не възникне проблем с неотчуждения имот,  строителните  дейности трябва да приключат около Нова година.    



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
ОУ "Кочо Честеменски" отбелязва 85 години с тържествен концерт в ...
Доц. Стефчо Кемилев бе отличен с "Академичен Ритон" в УХТ-Пловдив...
Триумф на пловдивски таланти в Париж
Тодор Кръстев за Пловдив: Разбрах защо няма друг град в Европа, з...
Променя се начинът, по който ще си поръчваме напитки на големите ...
Автомобилен гигант стартира у нас, Пловдив е сред първите локации...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).