Започна поставянето на фотоволтаични панели на детски заведения в "Тракия"

4744
6

Започна поставянето на фотоволтаични покривни панели на ОЗД "Д-р Едгар Бороу" в "Тракия", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Кметът на района Костадин Димитров и зам.-кметът Димитър Кацарски присъстваха на старта на монтажните дейности. 5-киловатовите съоръжения са дарение на Община Пловдив и ще захранват нуждите на забавачките.

"Договорът за присъединяването им към преносната мрежа на ЕВН вече е сключен. Компанията ще изкупува от забавачките излишния ток. Общината ще получи от това сериозни дивиденти - около 2500 лв. годишно на детско заведение, които ще можем да вложим в детските заведения", каза по време на поставянето на панелите Димитров.

Фотоволтаиците ще бъдат поставени и на покривите на още две забавачки в района. Това са детска ясла "Слънчев рай" и детска градина "Еделвайс".

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив
Втора инстанция увеличи обезщетението на Пламен Узунов
Предприемач: Бяхме поканени от "Билла" да строим, но отказахме
Младен Шишков се връща в строителния бизнес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).