Започна изграждането на компостираща инсталация в Пловдив
Със символична първа копка местната администрация даде старт на изграждането на компостираща инсталация за разделно разделно събрани зелени и/или биоразградими отпадъци, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Това е важен за града проект, тъй като тук ще се обработват около 15 000 тона биоразградими и зелени отпадъци, които към момента се карат в Цалапица. По-важното е, че при каране на депо в Цалапица Общината плаща освен самото депониране и отчисления по Закона за отпадъците. С проекта ще си спестим тази отчисления", обясни кметът Иван Тотев.
Тези отчисления са важни, тъй като биха вдигнали данъка за битов отпадък на пловдивчани, което с изпълнението на компостиращата инсталация се избягва.
Инсталацията ще бъде изградена на около 30-декарова площ с две халета, покрита приемна зона, зона за съхранение, място за компостирането. Средствата са осигурени от ОП "Околна среда" и местния бюджет и възлизат на 9 млн. лева.
Този браузър не поддържа видео елемента.