Залесиха "Лаута" с липи и чинари, слагат камери и правят нов път

7512
22

"Продължаваме стъпка по стъпка да разширяваме парк "Лаута". С тези думи райкметът на "Тракия" Костадин Димитров откри мащабната залесителна кампания в парка, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Кметът Иван Тотев поясни, че до края на залесителния сезон - април 2016 г., ще бъдат залесени нови около 15 дка, с които "Лаута" ще се разшири
Днес 100 дървета бяха засадени, 70 от които липи, а останалите чинари. Така на юг от "Лаута" се оформи липова горичка. До края на сезона залесяването ще продължи с чинар, ясен, явор.
Градоначалникът поясни, че през пролетта на 2016 г. районната администрация на "Тракия" ще проектира път, който да свързва зона А12 с А10.
"Това ще бъде една осветена алея с възможност за автомобилна връзка между двете зони. Така ще имаме една сигурна алея, подобна на тази в парк "Лаута". Тук е мястото да кажа, че за парк "Лаута" администрацията на "Тракия" ще получи 15 хил. лева за монтиране на камери там", каза още Тотев.
В залесителната акция се включиха общински служители, почти всички районни кметове, спортни клубове, както и волейболистките от "Марица".



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (22)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).