Задържаха двама шофьори, употребили алкохол
Двама водачи, употребили алкохол, бяха задържани в Пловдив през изминалото денонощие. Около 30 минути преди полунощ служители на Пето РУ в града спрели за проверка на бул. "Освобождение" лек автомобил "Мерцедес". Водачът - Д.И. /42 г./ от Пловдив бил седнал зад волана на автомобила си с 1.48 промила алкохол.
Другият задържан е С.А. /45 г./ от Куртово Конаре. Той управлявал микробус "Форд" по бул. "Христо Ботев" рано сутринта с 2.53 промила. Срещу нарушителите са образувани бързи полицейски производства, предстои докладване на материалите на прокуратурата.
Рано тази сутрин автопатрул на РУ Асеновград пък заловил И.Г. /42 г./ от с. Дълбок Извор да шофира автомобила си "Рено" по улиците на с. Болярци. Алкохолния тест на водача отчел 1.83 промила алкохол, срещу него е образувано бързо полицейско производство.