Взривяващият банкомати в съда: Много съм млад още, искам да създам семейство! Не искам да стоя в затвора

6026
1

Прокуратурата поиска 10 години лишаване от свобода за Евгени Недеалков, който е обвинен за взривяването на два банкомата през лятото на миналата година. До това се стигна след като той не успя да изплати около 20 хил. лева, за да се стигне до споразумение, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Сумата трябваше да доплати обезщетението на застрахователя към пострадалата банка ДСК, за да се възстанови на 100% откраднатата сума.

Евгени поиска делото да се гледа по съкратената процедура. Така прокуратурата изтъкна, че разбиването на банкоматите и в София, и в Пловдив са извършени в сговор с Илия Карпов. Кражбата е в особено големи размери, извършена е и с пряк умисъл. За това престъпление законът предвижда от 10 до 20 години затвор, но прокуратурата поиска среден размер - 15 години, които при намаляване с 1/3, защото си признава вината, присъдата ще стане 10 години.

От своя страна защитата на Евгени - Светлана Паскалева, заяви, че няма да оспорва кражбата, нито размерът й. Ще оспори обаче начинът на кражба - чрез взрив на банкомат, който не е сложен, както описва прокуратурата. "Напротив, използван е един маркуч, един проводник, една кислородна бутилка, една батерия и една фасонка", допълни адвокатката. Тя припомни, че той е съдействал, че е имал трудно детство. Поиска присъда от 3 години лишаване от свобода.

Самият Евгени заяви, че съжалява. "Бях много емоционален и не прецених какво правя", допълни Недеалков. Последната дума на подсъдимия бе, че моли за по-малка присъда. "Много съм млад още, искам да създам семейство. Не искам да стоя в затвовра, искам да работя".



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).