Обир на офис на пловдивската фирма "Спиди" в София е станал за 5 минути. Започнал е около 20.30 и в 20.35 бандитите вече се оттеглили.

Обирджиите, за които стана ясно, че са носили дрехи с надпис ГДБОП, прескочили оградата на офиса и влезли в помещението на логистиката. Задигнали четири касети с пари.

От охраната и полицията се чудят с какво са успели да стигнат до офиса. На мястото на обира е заместник-директорът на СДВР Христо Терзийски.

Въоръжените бандити, които обраха централният офис на куриерската фирма "Спиди" са ударили 38-годишната служителка с бухалка в главата. Жената е настанена в Окръжна болница. Петимата мъже, облечени в тениски с надпис "ГДБОП", са прескочили оградата, а после са влезли в офиса през прозореца.

В помещението на логистиката имало само една служителка. За да я приведат в безпомощно състояние бандитите я халосали по главата. Щом паднала жената, въоръжените с "Калашников" мъже, преровили четирите каси, които били в офиса. Задигнали всичко, което има в тях и хукнали да бягат отново пред прозореца. В бързината обаче изпуснали няколко пачки, които са открити от пристигналите по-късно полицаи. Банкнотите в момента се броят и се описват.



Източник: БНТ